O mně

Možná Vám to bude znít zvláštně, ale k Bowenově masáži mě zřejmě přivedla moje záliba v zahradničení resp. pěstování léčivých rostlin a fytoterapii. Díky fytoterapii jsem se začal zajímat o různé jiné alternativní způsoby léčení. Na různé zdravotní problémy, které mě během života potkaly jsem toho vyzkoušel skutečně mnoho …a spoustu jsem toho vyzkoušel jen tak, ze zájmu.

 

K Bowenově masáži jsem se dostal v době, kdy jsem pracoval jako úředník sociálního odboru Magistrátu města Brna. V té době jsem začal pociťovat bodavou bolest v oblasti křížové kosti a moje kolegyně mi tenkrát doporučila jednu svoji známou, která provádí „jakousi zvláštní masáž“. Musím přiznat, že na poprvé mě masáž bolesti zcela nezbavila (bolest se asi po týdnu objevila znovu) nicméně ve mně vyvolala skutečně zajímavý pocit relaxace. Pro tuto masáž jsem se nadchl až na podruhé nebo na potřetí, kdy po jistém hmatu v oblasti pánve následoval u mě obrovský záchvat smíchu, který následně vystřídal velký pocit uvolnění a pohody.

 

Moje masérka, mi pak doporučila člověka, který ji masáž naučil a k němu jsem se vydal na kurz za nedlouho i já. V dubnu 2012 jsem absolvoval první stupeň Bodové myofasciální techniky (vycházející z práce Thomase Bowena) u Jiřího Berana. Asi o dva měsíce později jsem prošel rekvalifikačním kurzem Maséra pro sportovní a rekondiční masáže, abych mohl v oblasti masáží také podnikat.

 

Pár měsíců na to jsem odcestoval na rok do Kanady, kde jsem si pořídil jedno starší lehátko a začal masírovat své kamarády a kolegy z práce a získával další zkušenosti z fungování Bowenovy masáže na lidech různých tělesných konstitucí. Vzhledem k tomu, že jsem základy této masáže naučil také svoji přítelkyni, tak jsem její harmonizační působení mohl pociťovat i já, což mi přišlo při fyzicky náročné práci zahradníka více než vítané.

 

Po návratu do ČR jsem na Vánoce dostal masérské lehátko a začal opět masírovat členy rodiny, kamarády a známé. V lednu 2015 jsem absolvoval druhý stupeň Bodové myofasciální techniky a začal si doplňovat teoretické znalosti o Bowenově masáži. V současné době nabízím Bowenovu masáž zájemcům v Brně a blízkém okolí. 

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: